Doe mee met de Leg je telefoon weg challenge

MIND leg-je-telefoon-weg-challenge banner 1200x800

Een week lang maximaal een half uur per dag op je smartphone: durf jij de uitdaging aan? Even niet eindeloos scrollen en geen constante meldingen. Gewoon meer tijd, rust en aandacht – voor wat jij écht belangrijk vindt. Van 16 t/m 22 juni is de Leg je telefoon weg challenge

Waarom deze challenge?

Is jouw smartphone het eerste wat je pakt als je wakker wordt en het laatste wat je weglegt voor het slapengaan? Je bent niet de enige. Veel mensen vinden het lastig om op een gezonde manier met hun telefoon om te gaan. Niet zo gek, als je bedenkt hoeveel we ermee kunnen, maar ook wat het met ons doet. Te veel telefoongebruik beïnvloedt je concentratie, productiviteit, creativiteit én hoe rustig je je voelt.  

We merken het allemaal: Nederland is vergroeid met de smartphone. We maken ons zorgen, maar weten vaak niet hoe we het anders kunnen doen. Daarom is het tijd voor actie.  

Team MIND organiseert daarom de Leg je telefoon weg challenge. Niet omdat we tegen de smartphone zijn, de smartphone brengt ook veel goeds, maar omdat we er te afhankelijk van zijn. En eerlijk is eerlijk: we kunnen er nog niet zo goed mee omgaan.  

Het doel: jij hebt weer controle over je smartphone, in plaats van andersom.  

De spelregels

  • Gebruik je smartphone maximaal een half uur per dag en dan alleen voor dingen die écht niet zonder je smartphone kunnen. Denk aan het bekijken van de appgroep van school of je sportvereniging voor noodzakelijke info, om iets voor je studie of de overheid te regelen of om je smart home te bedienen. Kan je alternatieven gebruiken, doe dat dan. Denk aan het gebruiken van je betaalpas in plaats van betalen met je telefoon.  
  • Bellen mag!  
  • Medische apps zijn altijd toegestaan.  
  • Muziek, een podcast of luisterboek luisteren via je telefoon is toegestaan.  
  • Je telefoon gebruiken om te navigeren is toegestaan. Maar voel je vrij om ook dit op een andere manier te doen. 
  • Gebruik ook geen sociale media op je laptop, desktop, tablet etc.  

Heb je een werktelefoon? Bespreek met je werkgever dat je meedoet met de Leg je telefoon weg challenge en geef aan wat de spelregels zijn. Het zou mooi zijn als je ook met je werk kan deelnemen. En helemaal top natuurlijk als je jouw werkgever en collega's enthousiast krijgt ook mee te doen! Kan je echt niet werken zonder smartphone, bijvoorbeeld omdat je jouw administratie via de smartphone moet doen of omdat je via Whatsapp bereikbaar moet zijn? Gebruik je smartphone dan alleen hiervoor en daarbuiten niet.  

Lukt het niet om de week vol te houden?

Lukt een half uur schermtijd per dag niet? Onthoud dat je dit voor jezelf doet. Stop niet, maar ga de volgende dag weer vol goede moed verder. Het is niet makkelijk om gewoontes zomaar te doorbreken. 

Blijf je het lastig vinden? Schrijf op wat je zo lastig vindt en waarom. Misschien geeft het je een inzicht. Of blijkt het echt nodig te zijn dat je je telefoon langer gebruikt. Je kan ook de tijd aanpassen en de challenge weer verder oppakken! 

Meer nieuws